Zrobotyzowana paletyzacja i depaletyzacja

Robotyzacja stanowisk paletyzujących to szerokie możliwości i znakomita elastyczność w realizacji różnorodnych zadań. Robotyzacja depaletyzacji to stabilność procesu zasilania linii produkcyjnych.

Robotyzacja stanowisk paletyzacji i depaletyzacji PIAP:

  • najwyższe jakość, powtarzalność, bezpieczeństwo i stabilność pracy,
  • skrócenie czasów cykli paletyzacji i depaletyzacji,
  • optymalizacja wartości pieniężnej procesu,
  • oszczędność miejsca,
  • podniesienie prestiżu firmy, budowa wizerunku nowoczesnego gracza rynkowego o stabilnym procesie produkcji,
  • zaawansowane rozwiązania techniczne i technologiczne,
  • elastyczność produkcji, adaptowalność do nowych produktów,
  • duże udźwigi i zasięgi manipulatorów,
  • bezpieczeństwo i higiena pracy człowieka.

W porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami paletyzującymi i depaletyzującymi, robotyzacja zajmuje najczęściej znacznie mniej miejsca, dając jednocześnie większą szybkość pracy oraz, łatwość zmiany asortymentu produktów – obniżają nakłady pracy danego stanowiska. Robotyzacja to także ograniczone do minimum ryzyko uszkodzenia opakowań podczas ich chwytania, przenoszenia i układania. Ponadto praca robotów sprawdza się znakomicie w trudnych warunkach środowiskowych, przy niskich temperaturach, jakie panują w chłodniach produkcji spożywczej, wysokich temperaturach hut, zapyleniu produkcji materiałów budowlanych, czy sterylności produkcji farmaceutycznej.

Wszędzie tam, gdzie proces produkcyjny wymaga stałego zasilenia linii technologicznej, odbioru produktu z linii, niezależnie czy chodzi o rozładowanie, palet z półproduktem od poddostawcy, podanie produktu z magazynu czy bezpośrednio z linii podczas pakowania w opakowania zbiorcze, tam, gdzie proces rozładunku jest czynnością powtarzalną i ściśle powiązaną z procesami produkcji, zdecydowanie polecanym rozwiązaniem jest robotyzacja.

Postępująca łatwość programowania i uniwersalność robotów czyni z nich idealne narzędzie do wykorzystania w procesach załadunku, rozładunku, pakowania i paletyzacji.

Bardzo duże możliwości w projektowaniu i doborze chwytaków, rodzajów robotów, systemów komunikacji i sterowania, systemów transportu oraz buforowania pozwalają na zastosowanie stanowiska zrobotyzowanego do wielu rodzajów detali, w bardzo różnych środowiskach produkcji – zawsze z dobrym skutkiem dla przedsiębiorstwa.

Zapytaj o więcej

 

KONTAKT

tel. 22 87 40 194

e-mail: marketing@piap.lukasiewicz.gov.pl