21-12-2016

Ponad 30 nagród dla PIAP w 2016 roku

Dwudziestego grudnia w Centrum Konferencyjnym PIAP odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone zdobyciu przez Instytut PIAP nagród w 2016 roku, na którym zaprezentowane zostały nagrodzone projekty oraz ich autorzy.

Spotkanie poprowadził dyrektor instytutu Piotr Szynkarczyk. Gościem specjalnym była dyrektor w Departamencie Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Aleksandra Szwed, która przekazała list gratulacyjny od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Pośród ponad 30 wyróżnień, medali i dyplomów znalazły się prestiżowe krajowe i międzynarodowe nagrody podkreślające aspekt innowacyjności, w tym m.in. wyróżnienie w konkursie „Polski Produkt Przyszłości” 2016 za zrobotyzowane stanowisko spawania hybrydowego Plazma-MIG/MAG, Laur Graniczny – Nagroda Komendanta Głównego Straży Granicznej za Taktyczny Robot Miotany TRM©, a także Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za szczególną aktywność w promocji polskiej nauki oraz wybitne osiągnięcia wynalazcze na arenie międzynarodowej.

W trakcie spotkania dyrektor Piotr Szynkarczyk odczytał również list od dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. dr. hab. inż. Macieja Chorowskiego.

list gratulacyjny od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
list od dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. dr. hab. inż. Macieja Chorowskiego