PIAP partnerem konkursu Innowator Mazowsza
PIAP został partnerem jubileuszowej edycji konkursu Innowator Mazowsza dla nowatorskich rozwiązań w biznesie i nauce w województwie mazowieckim, który organizuje Marszałek Województwa Mazowieckiego.
Jak podkreśla Maciej Cader, sekretarz Rady Naukowej PIAP, skanowanie 3D to nie tylko pozyskiwanie geometrii, ale również kontrola jakości partii produkcyjnych dla podmiotów zewnętrznych. Jak w praktyce wygląda ten proces i jakie zlecenia realizuje PIAP Design pisze Magazyn Przemysłowy.
Urządzenie inspekcyjne EXPLORER ewoluowało. Konstruktorzy PIAP wprowadzili zmiany, w efekcie których EXPLORER stał się lżejszy, bardziej ergonomiczny, a jego obsługa jest wyjątkowo intuicyjna. Cena urządzenia pozostał na niezmienionym poziomie. W przyszłości EXPLORER zyska nowe funkcjonalności. Więcej na ten temat pisze magazyn Raport Wojsko Technika Obronność.
Czy pozostawiony bagaż to realne zagrożenie? Jak działają służby lotniskowe w przypadku podejrzanych ładunków? Jakie zadania wykonuje robot antyterrorystyczny? Odpowiedzi znajdują się w relacji z przekazania funkcjonariuszom Straży Granicznej robota PIAP IBIS opublikowanej przez krakowskie wydanie serwisu wyborcza.pl.
Od cobotyzacji nie ma odwrotu – co do tego nikt nie ma wątpliwości. I edycja Forum Cobotyki w PIAP podkreśliła prawdziwość tego stwierdzenia. O czym jeszcze była mowa podczas Forum dotyczącego robotów współpracujących? Więcej można przeczytać w relacjach patronów medialnych wydarzenia – miesięczniku branżowym Automatyka i serwisie Automatykaonline.pl.
O wyzwaniach przed jakimi stoją naukowcy w dziedzinie współpracy ludzi z robotami piszą prof. Teresa Zielińska oraz będący redaktorem naczelnym wydawanego przez PIAP kwartalnika naukowego PAR prof. Cezary Zieliński.
Stara wojskowa maksyma mówi, że saper myli się tylko raz. Lekkie roboty zwiadowcze Balsa, opracowane przez PIAP i wdrażane do polskiej armii, do pewnego stopnia unieważniają tę zasadę o czym pisze portal StrefaBiznesu.pl.
Zachodzące w przemyśle i w naszym życiu procesy robotyzacji wydarzają się niezależnie od tego, czy chcemy uczestniczyć w przemyśle 4.0 czy też nie – powiedział w „Debacie Jedynki” Krzysztof Lipiec, pełnomocnik dyrektora PIAP ds. partnerstwa gospodarczego.
Powstało wiele robotów, które z biegiem czasu ewoluowały, uzyskując nowe możliwości – o nowościach produktowych PIAP prezentowanych na 25. Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego 2017 w Kielcach pisze portal defence24.pl.
Robotyzacja budzi najwięcej zainteresowania tam, gdzie brakuje już ludzi do pracy – mówi Łukasz Wojtczak, kierownik działu sprzedaży i marketingu w PIAP.
Wywiad z dr inż. Maciejem Caderem z Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów (PIAP) o MosquitOIL, innowacji zrodzonej na styku biologii, zoologii i robotyki mobilnej.
Roboty z Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP chronią zdrowie i życie. Historię ich rozwoju i produkcji opisał portal wp.pl.
W pierwszym kwartale 2017 roku Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zrealizował kolejne dostawy robotów PIAP GRYF dla południowokoreańskich i indonezyjskich sił zbrojnych – informuje portal defence24.pl.
O kolejnej dostawie robotów PIAP GRYF© do Indonezji i Korei Południowej pisze również portal Puls Azji.
Funkcjonariusze Straży Granicznej Warszawa-Modlin otrzymali nowy sprzęt pirotechniczny, w tym robota IBIS® oraz TRM®.
O przyszłości robotyki (nie tylko w Polsce) czytamy w wywiadzie, jakiego udzielił nowojorskiemu „Nowemu Dziennikowi” prof. nadzw. dr inż. Piotr Szynkarczyk, dyrektor Instytutu PIAP.
O aspektach prawnych Planu Rozwoju Elektromobilności w marcowym numerze magazynu „Automatyka” pisze Anna Stańczyk, aplikant rzecznikowski w Instytucie PIAP.
Firma Thales Alenia Space przedstawiła koncepcję wielozadaniowego pojazdu kosmicznego zdolnego do wynoszenia satelitów na docelowe orbity, a także do tankowania pojazdów kosmicznych i przeprowadzania misji serwisowych lub deorbitacyjnych. Jednym z elementów testowanych w ramach tego projektu był chwytak robotyczny opracowany w naszym instytucie.
PIAP we współpracy z Comau zorganizował 16 lutego „Dzień Robotyki” – konferencję połączoną z pokazami stanowisk zrobotyzowanych, w której wzięło udział blisko 150 przedstawicieli przedsiębiorstw produkcyjnych. Relację z tego wydarzenia opublikował „Główny Mechanik”.
Pomysł wzięty z natury ma sprawić, że zanieczyszczenia mórz i oceanów w wyniku katastrof będą dużo mniejsze. Opracowany w Instytucie PIAP komar-robot wessie szkodliwe substancje, tak jak prawdziwy wsysa krew.
O wsparciu dla podmiotów prywatnych rozważających otwarcie przyzakładowej opieki dla dzieci pracowników mówił w radiowej Jedynce Jacek Frontczak z Instytutu PIAP.